Kamery samochodowe, rejestratory jazdy, wideorejestratory

( ilość produktów: 35 )

Kamera samochodowa to niezbędne akcesorium każdego kierowcy. To niewielkie urządzenie przyda się w wielu sytuacjach na drodze. Za pomocą rejestratora jazdy możemy nagrywać i kontrolować jazdę samochodem. Nagrany w ten sposób materiał może mieć kluczowe znaczenie podczas kolizji lub innego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczymy. Sprawdź naszą szeroką ofertę kamer samochodowych i rejestratorów jazdy marki Xiaomi. W asortymencie mamy wideorejestratory przód-tył w różnych przedziałach cenowych tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wideorejestrator - co to jest?

Kamera samochodowa (wideorejestrator, rejestrator jazdy) to niewielkich rozmiarów urządzenie elektroniczne zapisujące przebieg naszej trasy. Wideorejestrator działa podobnie, jak zwykła kamera. Obraz, na który skierowany jest rejestrator jazdy, przechodzi przez obiektyw i pada na matrycę, która go analizuje na elementarne punkty (piksele), a następnie wysyła do mikroprocesora. Procesor z kolei przetwarza je na odpowiednie ciągi impulsów i kieruje do karty pamięci. Obraz w kamerach samochodowych zapisywany jest w pętli (zwykle w postaci kilkuminutowych plików).

Czym wyróżniają się kamery samochodowe z naszej oferty?

Najlepsza kamera samochodowa wcale nie musi być najdroższa ani multifunkcyjna. Najlepsza kamera samochodowa to taka, która ma odpowiednio wysoką rozdzielczość, co pozwala uzyskać wysokiej jakości nagranie. Takie właśnie są rejestratory jazdy Xiaomi z naszej oferty. Wideorejestratory tej firmy zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i zostały dopracowane w każdym calu zarówno pod kątem technicznym, jak i wizualnym. W ofercie mamy kamery samochodowe przód/tył. Rejestrator jazdy dual, często określany również rejestratorem jazdy z kamerą cofania, przyda się nie tylko podczas jazdy, ale również w trakcie manewrowania, parkowania czy cofania.

Jakie funkcje posiadają rejestratory jazdy?

Aby wybrać najlepszą kamerę samochodową, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że takie urządzenie nie zawsze ma tylko nagrywać. W zależności od modelu rejestratora samochodowego mogą występować mniej lub bardziej rozbudowane funkcje: 

  • nagrywanie w pętli - dzięki tej funkcji po zapełnieniu karty pamięci najstarsze pliki są automatycznie usuwane i zastępowane nowymi;
  • autostart - kamera zaczyna nagrywanie od razu po podłączeniu do zasilania. To bardzo przydatna funkcja, dzięki której kierowca nie będzie musiał pamiętać o każdorazowym włączeniu i wyłączeniu urządzenia;
  • obsługa Wi-Fi- za pomocą tej funkcji kamerę samochodową można sparować ze swoim smartfonem. Sprawia to, że nasz telefon staje się pewnego rodzaju ,,pilotem” dla kamery. Za pomocą smartfona możemy sprawdzić ilość przejechanych km, zatrzymać, uruchomić kamerę, a nawet robić zdjęcia. Kamery samochodowe z Wi-Fi to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę;
  • odbiornik GPS - dzięki GPS kamera samochodowa pokazuje również prędkość, z jaką porusza się pojazd. Kamery samochodowe z pomiarem prędkości GPS pozwalają na pełną kontrolę prędkości. Dodatkowo dzięki modułowi GPS na bieżąco możemy śledzić współrzędne swojego położenia. To nieoceniona pomoc w przypadku awarii samochodu poza miastem;
  • tryb parkingowy - kamery samochodowe z funkcją nagrywania parkingowego można wykorzystać do nagrywania zdarzeń podczas postoju. Po wykryciu postoju wideorejestrator z taką funkcją automatycznie przełącza się w tryb nagrywania parkingowego;
  • tryb nocny - tryb nocny szczególnie przydaje się w trudnych warunkach atmosferycznych oraz w okresie jesienno-zimowym. W kamerach samochodowych z trybem nocnym specjalne diody podczerwieni IR doświetlają nagrywany obraz.

Korzyści z używania rejestratora samochodowego

Rejestrator jazdy, dzięki któremu możemy nie tylko nagrywać filmy, ale również robić zdjęcia dostarcza materiały, które często stanowią nieoceniony dowód podczas zdarzenia drogowego świadczący o naszej niewinności. Jeśli takie nagranie spełnia określone wymogi, może być wykorzystane w sądzie. Film z kamery samochodowej może nam pomóc również podczas walki o odszkodowanie z ubezpieczycielem. Kamera samochodowa HD to również solidny odstraszacz złodziei. Taki sprzęt może uchronić przed niechcianą kradzieżą.

Dla kogo polecamy rejestrator jazdy?

Rejestrator jazdy to nieoceniona pomoc dla każdego kierowcy. Niezbędny zarówno podczas codziennych podróży do pracy, jak i w czasie długich wyjazdów wakacyjnych. Każdy kierowca, niezależnie od tego, czy urządzenie ma mu służyć do użytku prywatnego, czy zawodowego (kierowcy, dostawcy, kurierzy itp.) powinien mieć w samochodzie wideorejestrator.

Co brać pod uwagę przy wyborze kamery do samochodu?

Kamery samochodowe cieszą się ogromną popularnością. Ich przydatny charakter oraz stosunkowo niskie ceny przyciągają uwagę klientów. Aby jednak zakup okazał się trafiony, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów, które decydują o jakości takiego urządzenia:  

  • jakość obrazu (za minimalną jakość powinniśmy uznać Full HD. Kierowcom, którzy oczekują najwyższej jakość obrazu z uwzględnieniem wielu szczegółów polecamy kamery samochodowe 4K, np. kamera samochodowa Xiaomi 70mai Smart Dash Cam 4K A800S);
  • kąt widzenia (kamery samochodowe powinny mieć jak największy kąt widzenia);
  • mocowanie i sposób montażu (uchwyt przyssawkowy stanowi najpopularniejszy sposób montażu kamer samochodowych);
  • dodatkowe funkcje (GPS, tryb parkingowy, tryb nocny itd).

Rejestratory jazdy Xiaomi - opinie klientów

Rejestratory jazdy Xiaomi, które posiadamy w ofercie, cieszą się dużym zainteresowaniem naszych Klientów ze względu na doskonały stosunek ceny do jakości. Są one chętnie wybierane przez kierowców również tych zawodowych.

Tania kamera samochodowa Xiaomi - jakie produkty z naszego sklepu polecamy?

Wybierając rejestratory samochodowe, warto postawić na produkty sprawdzonych marek. Świetnym przykładem takiego producenta jest marka Xiaomi. Firma ta ma w swojej ofercie wysokiej jakości kamery samochodowe, które nagrywają dobre filmy zarówno za dnia, jak i w nocy. Szczególnie godne polecenia są kamery samochodowe 70mai należące do koncernu Xiaomi. Zgodnie z powszechnie znaną polityką firmy Xiaomi cechuje je fantastyczny współczynnik jakości i funkcjonalności do ceny. Co więcej, urządzenia te zdobyły prestiżowe nagrody "Design Awards", co świadczy o ich niebanalnym i oryginalnym wyglądzie. Kamery samochodowe 70mai to jeden z najlepszych urządzeń na rynku w swoim segmencie cenowym. Polecamy je w szczególności osobom, które poszukują niedrogiego, a zarazem dobrego sprzętu.

Co dokupić do kamery samochodowej?

Osobom planującym zakup wideorejestratora polecamy również akcesoria do kamer samochodowych w postaci uchwytów mocujących, które pozwolą na prawidłowy montaż i eksploatację urządzenia. Ponadto w asortymencie sklepu posiadamy szeroki wachlarz akcesoriów samochodowych, takich jak sprężarki samochodowe, czujniki ciśnienia opon, jump startery, odkurzacze samochodowe, ładowarki samochodowesamochodowe oczyszczacze powietrza i wiele innych.

pixel