Smartbandy

( ilość produktów: 30 )

Smartband to prosta w obsłudze, inteligentna opaska, zwaną także opaską fitness. Dzięki wbudowanym czujnikom i modułom może śledzić nasze aktywności w ciągu dnia (ilość kroków, liczbę spalonych kalorii, pracę tętna, czas i jakości snu itd.)

Smartband można zawiesić na ramieniu lub nadgarstku. Producenci oferują dużą liczbę stylów opasek w zależności od konkretnego modelu. Przykładowo smartband Xiaomi Mi Band 5 występuje standardowo w czarnej wersji, ale producent przewidział zróżnicowane preferencje użytkowników, oferując opaski i bransolety wymienne do smartbandów i smartwatchów w różnych wariantach kolorystycznych.

Smartband i jego najważniejsze funkcje

Smartband służy przede wszystkim do monitorowania aktywności fizycznej. Do jego najważniejszy funkcji należą:

  • liczenie kroków i przebytego dystansu;
  • licznie ilości spalonych kalorii;
  • mierzenie tętna;
  • zapisywanie parametrów snu;
  • określanie lokalizacji, planowanie trasy, a także pomiar aktualnej prędkości (np. podczas jazdy na rowerze czy w trakcie biegania) dzięki GPS.

W zależności od konkretnego urządzenia funkcjonalność może być szersza lub bardziej ograniczona. Dobrej jakości smartbandy połączą się także z telefonem za pomocą Bluetooth. Smartband zsynchronizuje się ze smartfonem i będzie nas informował o aktualnej godzinie, pogodzie, a także przychodzących połączeniach.

NFC, czyli płatności zbliżeniowe smartbandem

Nowy Mi Band 6 NFC inteligentny smartband wyposażony jest w moduł NFC, który można wykorzystać do szybkiego parowania urządzeń, jak również do płatności zbliżeniowych. Aby jednak móc płacić zbliżeniowo za zakupy zegarkiem, sam moduł NFC nie wystarczy. Przed zakupem konkretnego modelu trzeba sprawdzić również, czy obsługuje on płatności zbliżeniowe. Jest to bardzo wygodny i szybki sposób płacenia, gdyż nie musimy sięgać do portfela czy wyciągać smartfona. Wystarczy, że zbliżymy zegarek (np. Mi Band 6 NFC) do terminala.

Przeczytaj nasz artykuł na temat różnic i podobieństw opasek fitness (smartbandów) a smartwatchów.

pixel