Jaka kamera Wi-Fi do monitoringu zewnętrznego? Poradnik zakupowy

2022-04-28
Jaka kamera Wi-Fi do monitoringu zewnętrznego? Poradnik zakupowy

Jaka kamera Wi-Fi do monitoringu zewnętrznego? Poradnik zakupowy

Kamery do monitoringu stały się nieodzownym elementem zabezpieczenia budynku i posesji. Zwiększają bezpieczeństwo i pozwalają na kontrolowanie sytuacji niemal w każdym momencie - nawet gdy jesteśmy poza domem czy miejscem pracy. Aby kamera zewnętrzna IP odpowiednio spełnia swoją funkcję, powinna posiadać określone parametry. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jaką kamerę do monitoringu zewnętrznego wybrać.

  • Kamera IP to najprostszy i najtańszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa posesji.

  • Kamery do monitoringu można podłączyć bezprzewodowo do sieci Wi-Fi lub za pomocą kabla sieciowego.

  • Od właściwego wyboru modelu kamery zależy funkcjonalność oraz zakres naszego monitoringu.

https://cyfraeu.yourtechnicaldomain.com/data/include/cms/Blog/jaka-kamera-wifi-do-monitoringu-zewnetrznego-2.webp?v=1651141129175

Jak działają kamery Wi-Fi do monitoringu?

Zasada działania kamery Wi-Fi do zdalnego monitoringu jest stosunkowo prosta. Taką kamerę podłącza się do routera w domu. Może ona działać bezprzewodowo, ale istnieje również możliwość podłączenia jej do sieci za pomocą przewodu Ethernet LAN. Podłączenie kamery do internetu za pomocą jednej z opisanych metod pozwala na podgląd na żywo obrazu z kamery oraz na dostęp do nagrań z poziomu aplikacji mobilnej lub komputera. Niektóre modele posiadają także zintegrowany detektor ruchu - na smartfon użytkownik dostanie powiadomienie, wówczas gdy ktoś poruszy się przed okiem kamery. Kamery bezprzewodowe praktycznie zawsze wyposażone są w slot na kartę pamięci microSD, na której przechowywane są nagrania

Kamery Wi-Fi do monitoringu mogą być:

  • zewnętrzne - przeznaczone do monitoringu na zewnątrz. Cechuje je wytrzymała konstrukcja, odporna na czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz, śnieg, niskie temperatury;

  • wewnętrzne - przeznaczone do monitorowania wewnątrz budynku, mogą pełnić funkcję wideo niani.

Jaką wybrać kamerę Wi-Fi do monitoringu zewnętrznego

Jaka kamera Wi-Fi do monitoringu zewnętrznego?

Dobra kamera do monitoringu w nocy i dzień, czyli jaka? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy, kto planuje zakup takiego urządzenia. Poniżej więc przedstawiamy najważniejsze cechy, które powinna posiadać dobra kamera do monitoringu posesji:

Zwiększ bezpieczeństwo swojej posesji zobacz kamery do zdalnego monitoringu

Wodoszczelność

Ze względu na swoje przeznaczenie kamera zewnętrzna powinna charakteryzować się przede wszystkim wysoką szczelnością oraz odpornością na pyły i wodę. Obudowa musi być odporna na działanie wody oraz negatywnych czynników atmosferycznych. Dzięki temu będziemy mieć podgląd tego, co dzieje się na podwórku bezwzględnie na to, jakie warunki panują.

Dobrej jakości przetwornik obrazu

Kamera do monitoringu zewnętrznego musi być wyposażona w dobrej jakości przetwornik obrazu. Jest to ,,serce” całej kamery. Ma formę matrycy złożonej z pikseli. Najbardziej polecanymi i jednocześnie najczęściej spotykanymi są sensory CMOS.

Jaką wybrać kamerę Wi-Fi do monitoringu zewnętrznego

Podgląd na żywo

Kamera do monitoringu zewnętrznego z podglądem na żywo pozwala na podejrzenie obrazu w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Obraz z kamery można obejrzeć na telefonie - po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji lub komputerze. Dzięki czujnikowi ruchu, po wykryciu ruchu przez kamerę, właściciel otrzyma odpowiednie powiadomienie na swojego smartfona.

Minimalistyczny i dyskretny wygląd

Kamery do monitoringu zewnętrznego na pewno muszą mieć niewielkie rozmiary. Taki sprzęt powinien być dyskretny i nie może rzucać się w oczy. Im będzie mniejszy, tym łatwiej będzie go można ukryć.

Głośnik i mikrofon

Głośnik i mikrofon w kamerze IP zapewnia dwukierunkową komunikację dźwiękową w czasie rzeczywistym, czyli możemy powiedzieć coś do telefonu przez aplikację, żeby ktoś usłyszał nas przez kamerę, jak również słyszymy to, co dzieje się w obszarze monitorowanym.

Tryb nocny

Bardzo ważne jest, aby kamera, którą wybieramy do monitoringu zewnętrznego, posiadała tryb nocny i była w stanie nagrywać wyraźne filmy również po zmroku. Kamery do monitoringu nocnego wyposażone są w promiennik podczerwieni, czyli diodę IR. Jest to system, który generuje silną wiązkę światła podczerwonego. Fale świetlne są niewidoczne dla ludzkiego oka, ale kamera doskonale rejestruje obiekty również nocą.

Jaką wybrać kamerę Wi-Fi do monitoringu zewnętrznego

Szeroki obiektyw w kamerze do monitoringu zewnętrznego

Im szerszy obiektyw, tym większą przestrzeń może uchwycić oko kamery. Niektóre modele są w stanie zarejestrować obraz wokół własnej osi, czyli 360 stopni.

Zdaniem eksperta: "W kategorii ,,kamera do monitoringu 360 stopni” możemy polecić kamerę WiFi Redleaf IP Cam 1000. Oprócz szerokiego obiektywu znajdziemy tutaj również wszystkie niezbędne funkcje, czyli monitoring w czasie rzeczywistym, tryb nocy, detektor ruchu" - wyjaśnia Marcin Gawryluk, ekspert z Cyfra.eu

Wysoka rozdzielczość

Aby kamera IP dobrze spełniała swoją funkcję, powinna rejestrować obraz przynajmniej w rozdzielczości HD, dzięki czemu będzie on szczegółowy i wyraźny. Należy pamiętać, że wysokiej jakości obraz pozwoli łatwiej zidentyfikować włamywacza.

Łączność bezprzewodowa i przewodowa

Najlepsze modele mogą łączyć się z routerem zarówno bezprzewodowo (Wi-Fi), jak i przez przewód LAN. Największą zaletą monitoringu bezprzewodowego jest bezproblemowy montaż w dowolnym miejscu bez konieczności prowadzenia przewodów.

Kamery zewnętrzne Wi-Fi Imilab i Redleaf

Redleaf to marka obecna na rynku od 10 lat, a już rozkochała w sobie serca milionów Polaków. Osobom, które szukają monitoringu zewnętrznego w dobrej jakości i konkurencyjnej cenie, polecamy kamery zewnętrzne Redleaf. W szczególności godna polecenia jest kamera WiFi Redleaf IP Cam 1000. Nowoczesna, niezawodna i wielofunkcyjna kamera sprawdzi się w każdych warunkach. Kamera umożliwia podgląd z dowolnego miejsca na ziemi, a także posiada wbudowaną funkcję detekcji ruchu opartej o czujnik PIR z dodatkową analizą wykrytego obiektu. Kamera wyposażona została w diody IR oraz automatyczny czujnik zmierzchu. Jej instalacja jest niezwykle prosta i intuicyjna. Będzie to świetny wybór dla wszystkich, którzy szukają dobrej i niedrogiej kamery do monitoringu zewnętrznego.

pixel