Jakie słuchawki z mikrofonem do nauki i pracy zdalnej wybrać?

2022-01-28
Jakie słuchawki z mikrofonem do nauki i pracy zdalnej wybrać?

Jakie słuchawki z mikrofonem do nauki i pracy zdalnej wybrać?

W czasach, w których praca i nauka zdalna stały się codziennością, trudno wyobrazić sobie wykonywanie codziennych obowiązków bez dobrych słuchawek, dlatego w tym wpisie podpowiadamy, jakie słuchawki z mikrofonem wybrać do pracy i nauki zdalnej. Omawiamy najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy ich zakupie, a także przedstawimy 4 propozycje słuchawek idealnie spełniających się w tej roli. Zapraszamy do lektury.

słuchawki-do-pracy-i-nauki-zdalnej-jakie-wybrac

Z tego artykułu dowiesz się:

Po co słuchawki do pracy lub nauki zdalnej?

Jakie powinny być słuchawki do pracy i nauki zdalnej?

Omówienie najważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek do pracy zdalnej

Polecane słuchawki z mikrofonem do pracy i nauki zdalnej - przegląd propozycji

 

Po co słuchawki do pracy lub nauki zdalnej?

Słuchawki do pracy lub nauki zdalnej niezastąpione są zwłaszcza wtedy, gdy uczestniczymy w wideokonferencjach, spotkaniach online, a w domu nie jesteśmy sami. Słuchawki z mikrofonem nie tylko pozwalają nam dobrze usłyszeć słowa nauczyciela lub szefa, ale także rejestrują nasz głos, oferując znacznie wyższą jakość dźwięku niż mikrofon wbudowany w laptop. Słuchawki z mikrofonem stają się więc niezbędnym atrybutem przy wielu domowych stanowiskach pracy i nauki, umożliwiającym wygodne prowadzenie rozmów.

Praca zdalna, podobnie jak i nauka przed komputerem oznacza konieczność prowadzenia częstych rozmów online. Warto mieć więc pod ręką odpowiednie słuchawki. Słuchawki do pracy zdalnej powinny być obowiązkowo wyposażone w mikrofon, dzięki któremu będziemy się łatwo porozumiewać. Bardzo ważna jest również jakość oferowanego dźwięku oraz solidna izolacja hałasu od otoczenia, zwłaszcza jeśli w domu nie mieszkamy sami.

jakie słuchawki do pracy i nauki zdalnej wybrać

Jakie powinny być słuchawki do pracy i nauki zdalnej?

W sklepach obecnie jest duży wybór różnego rodzaju słuchawek, które w stosunkowo korzystnej cenie oferują szeroki wachlarz możliwości. Niektóre z nich wyróżniają się ponadprzeciętną długością działania na jednym ładowaniu, inne zaś zapewniają doskonałej jakości dźwięk bez żadnych niepożądanych szmerów. To, jaki model słuchawek wybierzemy do pracy i nauki zdalnej, w dużej mierze uzależnione jest od indywidualnych preferencji. Trzeba przeanalizować swoje potrzeby oraz oczekiwania i na tej podstawie wybrać odpowiedni model.

Przedstawiamy najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek do pracy zdalnej:

  • Łączność

Mówiąc o słuchawkach do pracy zdalnej, pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę, to sposób, w jaki łączą się one z urządzeniem docelowym. Do wyboru mamy słuchawki bezprzewodowe oraz przewodowe. Słuchawki bezprzewodowe nie korzystają z przewodu, a łączą się z urządzeniem za pomocą Bluetooth. Niewątpliwie jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które podczas pracy korzystają z tableta lub telefonu oraz cenią sobie swobodę chodzenia w trakcie rozmów. To, co można zaliczyć do wad słuchawek bezprzewodowych, to ograniczenie w postaci konieczności ładowania. Rozładowane słuchawki mogą nam nieoczekiwanie przerwać połączenie.

Przewodowe słuchawki do pracy i nauki zdalnej gwarantują przede wszystkim bardziej stabilną łączność, a także pewność, że nie zabraknie nam energii do ich użytkowania. Słuchawki przewodowe najczęściej posiadają złącze jack, które podłącza się do portu audio jack urządzenia. Dobre słuchawki przewodowe gwarantują doskonałą jakość dźwięku, który nie jest poddawany kompresji, jak w przypadku słuchawek Bluetooth. Jednak mają mniejszy zasięg niż te bezprzewodowe - ograniczeniem jest długość kabla.

  • Mikrofon

To kluczowa funkcja, która powinna być obecna w dobrych słuchawkach do pracy i nauki zdalnej. Mikrofon odpowiada za zarejestrowanie naszego głosu i przekazywanie go do komputera. Ponieważ ze słuchawek do pracy bardzo często korzystamy podczas wideokonferencji lub odpowiadając na pytania nauczycieli, konieczne jest zapewnienie czystego i dobrze słyszalnego dźwięku. Słuchawki z mikrofonem sprawdzą się również wtedy, kiedy w pomieszczeniu znajdują się inne osoby.

Zdaniem eksperta: "Aby mikrofon nie zbierał dźwięków z otoczenia, powinien znajdować się jak najbliżej ust" - wyjaśnia Marcin Gawryluk, ekspert z Cyfra.eu

  • Konstrukcja słuchawek

Poszczególne modele słuchawek różnią się od siebie konstrukcją oraz materiałem, z jakiego są wykonane. Słuchawki mogą być douszne - wkładane do ucha, ale nie bezpośrednio do przewodu słuchowego. Takie modele są lekkie, mobilne i zajmują mało miejsca. Równie popularne są słuchawki nauszne, zakładane na ucho, przykrywające całą małżowinę uszną. Są co prawda większe od słuchawek dousznych, ale oferują wysoki poziom wyciszenia oraz doskonałą jakość dźwięku.

  • Jakość dźwięku w słuchawkach do pracy i nauki zdalnej

Słuchawki do pracy czy nauki zdalnej wykorzystywane są nie tylko do tego celu, ale również do słuchania muzyki czy oglądania filmów. Zwróćmy więc uwagę, aby model, który wybraliśmy, oferował doskonałej jakości dźwięk oraz szeroki zakres przenoszenia tonów wysokich i niskich (pasmo przenoszenia powinno mieć zakres co najmniej od 20 do 20000 Hz). Poza tym takie słuchawki powinny dobrze izolować od niepożądanych odgłosów z zewnątrz.

jakie słuchawki do pracy i nauki zdalnej wybrać

Zapewnij sobie doskonałą jakość dźwięku w pracy i nauce zdalnej

Zobacz słuchawki

Polecane słuchawki z mikrofonem do pracy i nauki zdalnej - przegląd propozycji

Poniżej przedstawiamy cztery modele słuchawek z mikrofonem, które świetnie sprawdzą się przy pracy i nauce zdalnej:

Słuchawki HP z mikrofonem DHE-8009

Słuchawki HP z mikrofonem DHE-8009 to przykład tego, jakie powinny być słuchawki do pracy i nauki zdalnej. Solidne, wygodne, zapewniające doskonałej jakości dźwięk, z elastycznymi mikrofonem na regulowanym pałąku. Długi przewód, który ma prawie 2 metry, zapewni wygodę użytkowania. Z pewnością dla osób szukających dobrych i tanich słuchawek do pracy zdalnej, będzie to świetny wybór.

jakie słuchawki do pracy i nauki zdalnej wybrać

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem Toshiba BT31E

Osoby, które ponad wszystko cenią sobie wygodę i swobodę, z pewnością zainteresują słuchawki z mikrofonem Toshiba BT31E. Zostały one stworzone z myślą o wymagających użytkownikach, którym zależy na jak największym komforcie. Są lekkie, mobilne, wygodne. Dzięki technologii łączności przez Bluetooth można je mieć zawsze przy sobie, nie tylko podczas pracy i nauki. Dobrze dopasowują się do kształtu ucha, a także zapewniają rewelacyjną jakość dźwięku. Zasięg działania wynosi do 8 m.

Słuchawki z mikrofonem 70mai 20Decebel 

Kolejną naszą propozycją są bezprzewodowe słuchawki 70mai 20 DecebelSłuchawki wyposażone są panel dotykowy, dzięki któremu możesz nimi sterować bez konieczności wyjmowania telefonu. Możesz między innymi odebrać i zakończyć połączenie, czy sterować muzyką. Wbudowany moduł Bluetooth 5.0 to pewność doskonałego połączenia pomiędzy słuchawkami, a Twoim telefonem. Zapomnij o szumach podczas rozmowy i niezręcznym proszeniu o powtórzenie ostatniego zdania swojego rozmówcy.

jakie słuchawki do pracy i nauki zdalnej wybrać

Słuchawki z mikrofonem DHH-1205 HP

Słuchawki nauszne z mikrofonem DHH-1205 HP to wyższa półka słuchawek. Nowoczesny, minimalistyczny design, ergonomiczna konstrukcja, wysokiej jakości przestrzenny dźwięk z wysokimi basami sprawiają, że słuchawki te doskonale sprawdzą się zarówno podczas pracy przy komputerze, jak i w trakcie wielogodzinnych rozgrywek komputerowych.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel