Peeling kawitacyjny w domu – na czym polega i jak pomaga naszej cerze?

2021-04-26
Peeling kawitacyjny w domu – na czym polega i jak pomaga naszej cerze?

Profesjonalne kosmetyki, podobnie jak i specjalistyczne urządzenia do pielęgnacji twarzy to już nie tylko domena renomowanych salonów kosmetycznych. Obecnie coraz więcej technologii kosmetycznych staje się dostępnych na co dzień i to dla szerokiej grupy osób. W ostatnich latach stale rosnącą popularnością cieszy się bezinwazyjny zabieg zwany peelingiem kawitacyjnym. Cała procedura jest na tyle prosta, że zabieg ten można wykonać samodzielnie w domu - wcześniej taka możliwość była dostępna tylko w salonach kosmetycznych. Z domowego peelingu kawitacyjnego mogą korzystać te osoby, które chcą skutecznego oczyszczenia skóry. Aby móc przeprowadzić zabieg kawitacji w domowych warunkach, potrzebujemy odpowiedniego urządzenia do peelingu kawitacyjnego. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, na czym polega i jak pomaga cerze peeling kawitacyjny oraz jakie urządzenie do zabiegu kawitacyjnego wybrać, by móc go przeprowadzić w domowym zaciszu.

Czym jest i jak wykonać peeling kawitacyjny w domu

Z tego artykułu dowiesz się:

Co to jest peeling kawitacyjny?

Jak działa peeling kawitacyjny?

Jak peeling kawitacyjny pomaga cerze?

Urządzenia do peelingu kawitacyjnego w domu

Kiedy warto wykonać peeling kawitacyjny w domu? Dla kogo polecany jest zabieg kawitacji?

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Peeling kawitacyjny z sonoforezą w domu

Jak często wykonywać peeling kawitacyjny w domowych warunkach?

Jakie urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu wybrać?

Peeling kawitacyjny InFace w domowych warunkach

Co to jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny polegający na bezbolesnym oczyszczaniu twarzy za pomocą ultradźwięków. Kawitacja, nazwana inaczej ,,zimne gotowanie wody” to zjawisko, które zachodzi na wilgotnej skórze potraktowanej falami ultradźwiękowymi. Gdy ultradźwięki wytwarzane przez specjalne urządzenie do peelingu kawitacyjnego, zetkną się ze zwilżoną skórą, dochodzi do wytworzenia mikroskopijnych pęcherzyków gazu, a także gwałtownej zmiany ciśnienia i szeregu procesów, w efekcie których następuje rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka, a następnie skuteczne zniszczenie tych komórek.

Chcesz zadbać o dogłębne oczyszczenie skóry w domowych warunkach i oszczędzić na kosmetyczce?
Zobacz urządzenia do peelingu kawitacyjnego


Jak działa peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny skutecznie i bezboleśnie oczyszcza skórę - usuwa rogową warstwę naskórka, pobudza odbudowę komórek, stymuluje produkcję kolagenu oraz gospodarkę wodną, a także dezynfekuję skórę. Oprócz martwego naskórka podczas peelingu kawitacyjnego zostaje usunięty nadmiar sebum, który - jak wiadomo - przyczynia się do powstawania zmian trądzikowych i zaskórników. Regularnie wykonywany zabieg kawitacji rozjaśni przebarwienia, zmniejszy widoczność blizn i wygładzi skórę. Kawitacja często jest pierwszym etapem kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, bo dzięki dogłębnemu oczyszczeniu, skóra lepiej przyjmuje aktywne składniki zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych.


Jak peeling kawitacyjny pomaga cerze?

Wykonując regularnie peeling kawitacyjny w domu, możesz spodziewać się, że Twoja skóra będzie:

 • dogłębnie oczyszczona,
 • pory zostaną odblokowane, a zaskórniki ulegną redukcji,
 • zyska ładny i wyrównany koloryt, a drobne zmarszczki zostaną wygładzone,
 • plamy pigmentacyjne i przebarwienia po trądziku ulegną rozjaśnieniu,
 • dzięki usunięciu zrogowaciałej warstwy naskórka cera lepiej będzie absorbować składniki aktywne zawarte w kosmetykach.

Peeling kawitacyjny Inface


Urządzenia do peelingu kawitacyjnego w domu

Peeling kawitacyjny to bardzo prosty zabieg, który nie wymaga specjalnych umiejętności. Można go przeprowadzić samodzielnie w domu.

Zdaniem eksperta: "Do wykonania zabiegu kawitacji w domu potrzeba jedynie specjalnego sprzętu. Urządzenia do peelingu kawitacyjnego zazwyczaj są bezprzewodowe, z wyglądu przypominają tradycyjny termometr, z tą jednak różnicą, że zakończone są metalową szpatułką. Wyposażone są w specjalne przyciski, za pomocą których możemy dobierać wymagane parametry. Za jeden zabieg kawitacyjny w salonie kosmetycznym zapłacimy średnio od 80 do 150 zł. W tej cenie bez problemu znajdziemy dobrej jakości urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu" - wyjaśnia Marcin Gawryluk, ekspert z Cyfra.eu

Peeling kawitacyjny to zabieg w kosmetyce znany od lat. Początkowo wykonywano go tylko w gabinetach kosmetycznych, dziś urządzenia do domowej kawitacji stały się ogólnodostępny i podbiły świat. Zabieg ten polega na przyłożeniu do odpowiednio przygotowanej skóry specjalnego urządzenia z metalową szpatułką, które za sprawą działania ultradźwięków wywołuje zjawisko kawitacji (przemiana fazy ciekłej w gazową). Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezpiecznym. Mogą go wykonywać osoby z każdym rodzajem skóry. Szczególnie polecany jest osobom z cerą tłustą, mieszaną, zaskórnikami, rozszerzonymi porami, niewielkimi przebarwieniami i drobnymi zmarszczkami.


Kiedy warto wykonać peeling kawitacyjny w domu? Dla kogo polecany jest zabieg kawitacji?

Peeling kawitacyjny polecany jest do każdego typu cery. Szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku cer tłustych i mieszanych, ponieważ zmniejsza świecenie się skóry, a także cer wrażliwych i delikatnych, które reagują podrażnieniem na inne zabiegi oczyszczania, np. oczyszczanie manualne. Zabieg kawitacji jest bardzo delikatny, a umiejętnie przeprowadzony nie podrażnia skóry. Polecany jest osobom walczącym z trądzikiem pospolitym, różowatym, zaskórnikami i wągrami - świetnie radzi sobie z czarnymi kropkami. Peeling kawitacyjny może być wykonywany również przez osoby z suchą cerą - dodaje jej blasku. Odpowiednio oczyszczona skóra jest gotowa na przyjęcie kolejnych substancji nawilżających czy wygładzających w postaci kremów, ampułek i maseczek.

Jeśli Twoja cera pozbawiona jest blasku lub często pojawiają się na niej wypryski i zaskórniki - to peeling kawitacyjny jest dla Ciebie.


Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

 1. Do wykonania peelingu kawitacyjnego w domu, oprócz wymienionego już urządzenia do kawitacji, potrzebujemy waciki kosmetyczne oraz płyn do zwilżania skóry (wilgoć jest niezbędna, by doszło do zjawiska kawitacji). Może to być woda różana, woda termalna lub bezalkoholowy tonik. W ostateczności można zastosować też wodę źródlaną lub sól fizjologiczną.

 2. Po dokładnym oczyszczeniu, skórę zwilżamy wodą (im mniej cieczy, tym kawitacja mniejsza). Następnie przykładamy szpatułkę urządzenia do twarzy, którą nachylamy pod kątem 45 stopni, i przesuwamy delikatnie po skórze ruchem ,,od siebie”. W trakcie zabiegu skóra musi być cały czas wilgotna, a gdy wyschnie, trzeba ją ponownie nawilżyć. Nie powinno się przy włączonym urządzeniu dotykać metalową szpatułką suchej skóry. Końcówki urządzenia nie wolno też mocno przyciskać do skóry.

 3. Szpatułkę przesuwamy po skórze na odcinku 5-10 cm, następnie zwilżamy skórę i z powrotem przenosimy głowicę na zwilżone miejsce. Nie powinniśmy pracować urządzeniem zbyt szybko ani zatrzymywać szpatułki w jednym miejscu.

 4. Zabieg kawitacji możemy wykonać nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie czy plecach. Z reguły nie powinien trwać on dłużej niż 5-10 minut.

 5. Po tej fazie zabiegu można przystąpić do drugiego etapu i wykonać zabieg sonoforezy, a także kojący masaż. Można też na tym etapie zakończyć peeling kawitacyjny. Wówczas należy umyć płynem lub żelem twarz, aby usunąć z niej resztki zanieczyszczeń i na tak przygotowaną skórę zaaplikować krem, maseczkę, ampułkę lub serum.

Peeling kawitacyjny z sonoforezą w domu

Sonoforezę możemy wykonać bezpośrednio po peelingu kawitacyjnym przy użyciu odwróconej szpatułki. Polega ona na wprowadzeniu substancji aktywnych w głębsze warstwy naskórka. Sonoforezę wykonuje się po uprzednim nałożeniu na skórę żelu do ultradźwięków lub innego preparatu ułatwiającego przenikanie ultradźwięków. Następnie nakłada się ampułki witaminowe lub inne preparaty i znowu masuje się twarz urządzeniem ultradźwiękowym. Zaleca się, aby po sonoforezie wykonać jeszcze masaż, który pozwoli wzmocnić efekty i wygładzić skórę. Wrażenie, jakie odczuwamy na skórze podczas zabiegu, przypomina masowanie twarzy wibrującą szczoteczką elektryczną. Po każdym zabiegu kawitacji z sonoforezą należy dokładnie zdefektować szpatułkę.

Zestaw Peeling kawitacyjny InFace + szczoteczka soniczna różowa


Jak często wykonywać peeling kawitacyjny w domowych warunkach?

Aby uzyskać jak najlepsze efekty zabiegu, domowy peeling kawitacyjny należy wykonywać regularnie. Już po przeprowadzeniu jednego zabiegu, możemy zaobserwować, że skóra stanie się jaśniejsza i wygładzona. By jednak uzyskać pełne rezultaty, niezbędne jest powtarzanie zabiegu 2-3 razy w tygodniu. Osoby, które chcą jedynie oczyścić skórę z martwego naskórka, mogą wykonywać peeling rzadziej (wystarczy 1-2 razy w miesiącu). Tylko regularne wykonywanie zabiegów kawitacji i stosowanie kosmetyków do pielęgnacji dostosowanych do potrzeb skóry przyniesie upragnione efekty. W zależności od kondycji skóry, efekty mogą pojawić się nawet po paru miesiącach.


Jakie urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń do peelingu kawitacyjnego. Wybierając idealny sprzęt do kawitacji, warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

 • sposób zasilania - urządzenia do peelingu kawitacyjnego są z reguły niewielkie i poręczne, zasila je wbudowany akumulator, który po kilku godzinach pracy trzeba naładować;
 • moc urządzenia i częstotliwość drgań - moc takich urządzeń zwykle wynosi 10W, a częstotliwość to około 20-30 kHz;
 • tryby pracy - jeśli chcemy po peelingu kawitacyjnym dodatkowo wykonać sonoforezę wzmacniającą wchłanianie kosmetyków czy masaż pobudzający produkcję elastyny i kolagenu w skórze, warto wybierać takie urządzenia, które wyposażone są w kilka trybów pracy;
 • dodatkowe funkcje - dodatkowe funkcje, takie jak timer mogą okazać się niezwykle przydatne, jeśli wykonujemy zabieg w domu, a boimy się zaczerwienienia, podrażnień i nie chcemy ,,męczyć” skóry.

Peeling kawitacyjny InFace w domowych warunkach

Wszystkim tym osobom, które szukają dobrego urządzenia do domowej kawitacji w przystępnej cenie, polecamy peeling kawitacyjny Xiaomi InFace, który posiada aż 4 tryby pracy i występuję w 3 kolorach: białym, czarnym oraz różowym. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego marki Xiaomi InFace jest niezwykle proste w obsłudze, poręczne i wyróżnia je doskonały stosunek ceny do jakości. Jest przeznaczone dla wszystkich typów cer. Stanowi doskonałą alternatywę dla manualnej metody oczyszczania twarzy.

Urządzenia do peelingu kawitacyjnego to niejedyne produkty od InFace. W ofercie posiadamy także szczoteczki soniczne do twarzy, prostujące szczotki do włosów, elektryczne zalotki do rzęs, szczotki do masażudepilatory laserowe czy odkurzacze do wągrów.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

pixel