Jaki smartwatch dla mężczyzny na prezent wybrać?

2021-10-06
Jaki smartwatch dla mężczyzny na prezent wybrać?

Jeśli brakuje Ci pomysłu na prezent dla bliskiej osoby, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, jaki smartwatch kupić dla mężczyzny. Zobacz, na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę i jakie modele są aktualnie najbardziej polecane Panom.

Smartwatch na prezent dla mężczyzny

Szukasz oryginalnego prezentu dla mężczyzny? Z tego artykułu dowiesz się:

Smartwatch na prezent dla mężczyzny - czy to dobry pomysł?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie smartwatcha na prezent dla mężczyzny?

Jaki smartwatch dla mężczyzny na prezent wybrać? Podsumowanie

Polecane smartwatche na prezent dla mężczyzny ze sklepu Cyfra.eu


Smartwatch na prezent dla mężczyzny - czy to dobry pomysł?

Szukając pomysłu na prezent dla mężczyzny, wybór coraz częściej pada na gadżety elektroniczne. Wśród nich prym na rynku wiodą smartwatche, które podbijają serca osób na całym świecie. Współczesne inteligentne zegarki mogą być niezastąpionymi asystentami, doradcami czy nawet trenerami personalnymi. Pod względem funkcjonalności znacznie bliżej im do smartfonów niż do tradycyjnych zegarków.

Zdaniem eksperta: "Smartwatche nie tylko świetnie prezentują się na ręce, ale to przede wszystkim funkcjonalne urządzenia, które oferują naprawdę wiele możliwości. Zostały stworzone m.in. po to, aby częściowo zastąpić smartfon. Taki zegarek może się połączyć z telefonem komórkowym i wówczas umożliwia odbieranie połączeń, odczytywanie wiadomości i powiadomień, sterowanie muzyką. Z kolei smartwatche z segmentu sportowego dodatkowo wyposażone są w bardziej rozbudowane funkcje monitorowania aktywności fizycznej, dlatego stanowią doskonałą propozycję dla sportowców i osób aktywnych" - wyjaśnia Marcin Gawryluk, ekspert z Cyfra.eu

Bez wątpienia smartwatch to bardzo dobry pomysł na prezent dla mężczyzny - z okazji świąt, urodzin, imienin, Dnia Chłopaka czy Walentynek. Okazji, kiedy możemy podarować bliskiej osobie taki podarek, nie brakuje. Elegancki lub sportowy smartwatch dla mężczyzny to idealny pomysł na prezent. Ucieszy on zarówno gadżeciarzy, którzy chcą być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, jak i sportowców, szukających pomocnika w treningach. Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się, jakie funkcje w smartwatchu będą najbardziej przydatne bliskiej osobie i na tej podstawie dokonać wyboru.

Zobacz Smartwatche


Na co zwrócić uwagę przy zakupie smartwatcha na prezent dla mężczyzny?

Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze męskiego smartwatcha:

  • Cena smartwatcha dla mężczyzny

Z ceną jest zwykle tak, że im jest ona wyższa, tym więcej funkcji oferuje smartwatch. Na rynku pojawia się mnóstwo modeli w różnych przedziałach cenowych (do 200, 500 czy 1000 zł), dlatego każdy jest w stanie wybrać zegarek w takim budżecie, jakim dysponuje.

  • Wygląd smartwatcha

Smartwatche z silikonowym paskiem są bardziej uniwersalne i lepiej sprawdzą się w modelach przeznaczonych dla sportowców. Z kolei do eleganckiego, męskiego outfitu lepiej będą pasować smartwatche na bransolecie. W wielu modelach smartwatchy bransoletka jest wymienna, więc można w szybki sposób całkowicie zmienić stylistykę zegarka.

Smartwatch na prezent dla mężczyzny

  • Rozmiar męskiego smartwatcha

Smartwatche męskie to wyjątkowa pula produktów ze względu na wymagania stawiane im przez użytkowników. Tu, tuż obok funkcjonalności, jedną z najważniejszych cech, smartwatcha jest to by był on po prostu wygodny w noszeniu i dobrze prezentował się na nadgarstku. Rozmiar koperty to parametr, na który należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ ma to przełożenie na komfort użytkowania. Warto więc wybrać taki model, który pasuje do rozmiaru nadgarstka osoby, której chcemy podarować zegarek. Na dużej ręce mały zegarek może wyglądać mało atrakcyjnie. W przypadku mężczyzn koperta powinna więc mieć rozmiar przynajmniej 44 mm. Na rynku popularne są również te modele z kopertą 47 mm. Duża i wyraźna tarcza to większa powierzchnia robocza ekranu.

  • Jakość wykonania smartwatcha

Kupując Smartwatch na prezent dla mężczyzny pamiętajmy o tym, aby był on wykonany z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje niezawodność i dużą trwałość nawet podczas ekstremalnych warunków.

  • Wodoodporność zegarka

Jeśli chcemy mieć pewność, że osoba, której podarowaliśmy zegarek, nie zniszczy go w wodzie, wybierzemy model wodoodporny. Co więcej, niektóre ze smartwatchy pozwalają na zanurzenie się w wodzie nawet do 50 m głębokości - polecane są one w szczególności osobom uprawiającym sporty wodne.

Smartwatch na prezent dla mężczyzny

  • Bateria w inteligentnym zegarku

Długi czas pracy baterii jest dla wielu mężczyzn priorytetem. Zaawansowane zegarki potrzebują dużo energii, stąd konieczność ich częstego ładowania, ale w sprzedaży dostępne są również takie modele, które mogą być użytkowane nawet kilkanaście dni bez ładowania.

  • Sportowe funkcje w smartwatchu dla aktywnych mężczyzn

Dla miłośników aktywnego trybu życia istnieje dedykowany segment inteligentnych zegarków - smartwatche sportowe. Takie urządzenia posiadają wbudowany moduł GPS, który ma przede wszystkim dostarczyć sportowcom cennych informacji dotyczących treningu - zegarek analizuje i wyświetla dane na temat aktywności sportowych, a co za tym idzie - daje możliwość efektywniejszego planowania treningów. Dobry smartwatch sportowy potrafi zbierać informacje na temat aktywności fizycznej, tętna, liczby spalonych kalorii, parametrów snu, tempa treningu, a bardziej zaawansowane modele umożliwiają wskazanie aktualnej pozycji, nawigowanie po trasie oraz zapisanie przebytej drogi.

Smartwatch na prezent dla mężczyzny


Jaki smartwatch dla mężczyzny na prezent wybrać? Podsumowanie

Obecnie na rynku możemy znaleźć smartwatche nie tylko takich gigantów, jak Samsung czy Apple, ale również bardzo ciekawe i atrakcyjne cenowo alternatywy marek Xiaomi, 70mai, Huawei czy KingWear. W zależności od potrzeb i preferencji marki oferują własne oprogramowanie, możliwość szybkiej synchronizacji ze smartfonem czy zaawansowane funkcje fitness.

Wybierając idealny smartwatch na prezent dla mężczyzny, musimy przede wszystkim sobie odpowiedzieć na pytanie, do jakich celów będzie on potrzebny obdarowanemu. Sportowe funkcje, takie jak pulsometr czy krokomierz z pewnością docenią mężczyźni prowadzący aktywny tryb życia. Z kolei osoby interesujące się nowinkami technologicznymi na pewno ucieszą się z zegarka, za pomocą którego będą mogli odebrać połączenie, zadzwonić czy wykonać zdjęcia.


Polecane smartwatche na prezent dla mężczyzny ze sklepu Cyfra.eu

 Jaki smartwatch wybrać na prezent dla mężczyzny Jaki smartwatch wybrać na prezent dla mężczyzny Jaki smartwatch wybrać na prezent na mężczyzny 

Zegarek męski sportowy Smartwatch L19 Zegarek Smartwatch L15 Zegarek sportowy Kingwear G1


Przeczytaj także:

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

pixel