Jak szybko połączyć smartwatch z telefonem, aby móc wygodnie zarządzać połączeniami? Kompleksowy poradnik

2022-03-03
Jak szybko połączyć smartwatch z telefonem, aby móc wygodnie zarządzać połączeniami? Kompleksowy poradnik

Jak szybko połączyć smartwatch z telefonem, aby móc wygodnie zarządzać połączeniami?

Smartwatch to gadżet, bez którego obecnie wiele osób nie wyobraża sobie życia. Kiedyś służył wyłącznie do sprawdzania godziny, a dziś używany jest jako praktyczne akcesorium, które potrafi również mierzyć spalone kalorie, tętno, przebyte kroki itd. Możliwości smartwatchy możemy jeszcze bardziej rozwinąć, parując go z telefonem komórkowym. W ten sposób uzyskamy możliwość zarządzania powiadomieniami przechodzącymi na telefon. Przeczytaj nasz poradnik, z którego dowiesz się, jak sparować smartwatch z telefonem.

Jak połączyć smartwatch z telefonem

Z tego artykułu dowiesz się:

Po co parować smartwatch z telefonem?

Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Połączenie smartwatcha ze smartfonem z systemem Android - wymagane zgody

Jak zmienić tarcze w smartwatchu?

Dlaczego smartwatch nie łączy się z telefonem?

Jak włączyć Bluetooth w smartwatchu?

Czy smartwatch działa z każdym telefonem?

Smartwatch to urządzenie, które spełnia funkcje nie tylko zegarka. Za jego pomocą mamy możliwość zarządzania połączeniami, powiadomieniami, odpowiadania na wiadomości, monitorowanie stanu zdrowia itd. Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności zegarka, konieczne jest podłączenie (sparowanie) go z telefonem komórkowym. Sparowanie obu urządzeń wymaga dostępu do internetu oraz włączonej funkcji Bluetooth. Podczas parowania wykorzystuje się aplikację ze sklepu online, która umożliwia nie tylko uzyskanie łączności, ale również aktualizowanie oprogramowania, modyfikowanie powiadomień, zmianę daty i godziny oraz wiele innych.

Po co parować smartwatch z telefonem?

Nowoczesne smartwatche dają swoim użytkownikom wiele możliwości. Za pomocą takiego elektronicznego zegarka możemy zmierzyć kroki, ilość spalonych kalorii, tętno czy nawet analizować fazy snu. Niektóre modele mają także funkcje poświęcone konkretnym dyscyplinom sportowym, dzięki którym można dokładnie śledzić swoje postępy - np. podczas joggingu czy pływania w basenie. Na funkcjach sportowych możliwości zegarka się nie kończą. Po podłączeniu smartwatcha z telefonem komórkowym na zegarku będą nam się wyświetlać przychodzące połączenia, wiadomości SMS, e-maile, powiadomienia z mediów społecznościowych.

Zdaniem eksperta: "Dzięki sparowaniu zegarka ze smartfonem użytkownik może szybko, wygodnie (bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni) i jednym ruchem sprawdzić, kto pisze lub kto dzwoni. Co więcej, niektóre bardziej zaawansowane modele posiadają opcję prowadzenia rozmów. Jest to bardzo wygodne zwłaszcza, gdy w danym momencie dostęp do telefonu jest utrudniony, np. podczas uprawiania sportu, w podróży czy w czasie ważnego spotkania biznesowego" - wyjaśnia Marcin Gawryluk, ekspert z Cyfra.eu

Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Na rynku istnieje wiele modeli smartwatchy. Jednymi z bardziej popularnych są modele producenta 70mai, który oferuje doskonałą jakość w przystępnej cenie. Wszystkim użytkownikom smartwatchy oraz tym planującym ich zakup przedstawiamy instruktaż, jak poprawnie sparować taki zegarek z telefonem:

Zanim przystąpisz do parowania urządzeń sprawdź: 

 • czy smartwatch oraz smartfon są naładowane; 
 • czy masz włączony Bluetooth w telefonie i smartwatchu oraz widoczność na obu urządzeniach.
 1. Pobierz oprogramowanie dedykowane konkretnemu modelowi (marce) zegarka.
 2. Włącz zegarek.
 3. Uruchom na smartfonie odpowiednią aplikację, a następnie wybierz opcję: “połącz”, „skonfiguruj”, lub „synchronizuj”.
 4. Zaakceptuj warunki korzystania z oprogramowania oraz instrukcję.
 5. Z listy dostępnych urządzeń wybierz swój zegarek.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcją, aby zakończyć połączenie obu urządzeń.

Do każdego zegarka w zestawie znajduje się instrukcja, dzięki której parowanie urządzeń nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Jeśli uda się zrobić wszystko prawidłowo, wyświetli się komunikat, który będzie informował, że urządzenia zostały poprawnie ze sobą sparowane.

Szukasz smartwatcha w dobrej cenie, który szybko sparujesz z telefonem i zyskasz dostęp do wielu przydatnych funkcji?

Zobacz Smartwatche

Połączenie smartwatcha ze smartfonem z systemem Android - wymagane zgody

W przypadku parowania zegarków sportowych z telefonami z systemem Android użytkownik zostanie poproszony o wyrażenie kilku zgód. Należy mieć na uwadze to, że w przypadku ich nieudzielenia smartfon nie będzie w pełni współpracował ze smartwatchem. Wśród wymaganych zgód z pewnością może pojawić się zgoda na udostępnienie lokalizacji, zgody dotyczące zarządzania powiadomieniami i połączeniami.

Jak zmienić tarcze w smartwatchu Xiaomi?

Oprócz wbudowanych tarcz w zegarku można także wybrać dodatkowe tarcze w aplikacji i zsynchronizować je ze swoim zegarkiem. Co więcej, aplikacja daje możliwość ustawiania obrazów z telefonu, jak i wybór niestandardowych tarcz.

 1. Nawiąż połączenie zegarka z telefonem.

 2. Otwórz aplikację.

 3. Wybierz -> Sklep z tarczą zegarka.

 4. Wybierz jedną lub kilka tarcz, które chcesz dodać, a następnie zsynchronizuj je z zegarkiem.

 5. Wybudź tarczę zegarka, przytrzymaj i przyciśnij stronę tarczy zegarka, aby przejść do strony wyboru tarczy.

 6. Przeciągnij palcem w lewo lub prawo, aby przejrzeć dostępne tarcze, w tym wybudowane tarcze zegarka i zsynchronizowane tarcze zegarka pobrane z aplikacji online.

 7. Wybierz tarczę, którą chcesz zastąpić obecną.

Jak szybko połączyć smartwatch z telefonem?

Dlaczego smartwatch nie łączy się z telefonem?

Główną przyczyną braku połączenia między smartfonem a smartwatchem bywa niekompatybilność obu urządzeń. Co to oznacza w praktyce? Smartfon może nie obsługiwać systemu, na którym działa telefon. Inną przyczyną może być nieaktualna wersja systemu Android.

Poza wymienionymi powodami braku połączenia smartwatcha ze smartfonem sparowanie obu urządzeń uniemożliwia:

 • włączony tryb samolotowy;

 • brak internetu;

 • zbyt duża odległość między telefonem a smartwatchem;

 • wyłączone Bluetooth.

Jak włączyć Bluetooth w smartwatchu?

W menu zegarka włączamy widoczność Bluetooth. Pamiętamy również o tym, aby uruchomić Bluetooth w telefonie (można zrobić na dwa sposoby: klikając w ikonkę w menu podręcznym telefonu lub wyszukać opcji w ustawieniach). Technologia Bluetooth stanowi ,,most” łączący oba urządzenia, dlatego do prawidłowego sparowania obu urządzeń konieczne jest uruchomienie tej funkcji.

Czy smartwatch działa z każdym telefonem?

Smartwatch nie będzie działał z każdym telefonem, ale na pewno z większością smartfonów dostępnych na rynku. Przed zakupem konkretnego modelu zegarka koniecznie należy sprawdzić specyfikację techniczną oraz zgodność z posiadanym typem telefonu. Najpopularniejszy system operacyjny możliwy do sprawowania niemal z każdym telefonem to Android.

Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Przeczytaj na naszym blogu również inne artykuły dotyczące smartwatchy:

10 najbardziej przydatnych funkcji smartwatcha. Omawiamy!

Jaki smartwatch dla mężczyzny na prezent wybrać?

Smartwatch czy smartband - czym się różnią, jakie funkcje posiadają i który z nich wybrać?

Top 6 smartwatchy 2021 na prezent - wybór naszych Klientów

Polecane

pixel